Eğitim

Erken çocukluk eğitimi, ilköğretim ve çocuk koruma, psikososyal destek, terfi ve kapasite geliştirme, Suriyeli mülteci kadınları öğrenmek, korumak ve güçlendirmek ve Lise öğretim sonrası eğitimi teşvik etmek içerir.

Suriye- AlResala kampında "Çocuk Uzayı" projesi

about img

Kurum , İslami Yardım Örgütü ile ortaklaşa AlResala kampında AlResala sektöründe Çocuk Uzay Projesi'ni gerçekleştirdi Risalet Elgad okulu kurulması ile , hem erken çocukluk eğitimi hem de ilköğretimi öğretmek için . Proje 15/09/2016 tarihinde başladı 30/04/2017 tarihine kadar. Yararlanıcıların sayısı 510 öğrenciye ulaştı .

Suriye -AlResala kampında " AlResala okulu " projesi

about img

Kurum , AlResala kampında ilköğretim için " AlResala okulu " projesini hayata geçirdi (Özel Destek), AlResala kampındaki (Armuta sektöründe), Proje 15/09/2016 tarihinde başladı ve şu ana kadar devam ediyor. Yararlanıcıların sayısı 180 öğrenciye ulaştı.

Türkiye Kilis ilindeki Suriyeli mülteciler için "Elresala Baraim " projesi

about img

Kurum , erken çocukluk eğitimi için " Elresala Baraim " anaokulalrı projesini gerçekleştirmiştir ve toplam anaokullar sayısını üçtür. Proje 01/01/2016 tarihinde başladı ve şu ana kadar devam ediyor: Yararlanıcıların sayısı 395 öğrenciye ulaştı .

Türkiye Kilis’te Suriyeli Mültecilere Psikolojik ve Toplumsal Destek Merkezi

about img

Kurum, psikolojik destek hizmetleri sağlamak için Psikososyal ve Toplumsal Destek Hizmetleri Merkezi'nin (özel finansman) açılışını gerçekleştirmiştir. Proje 15.01.2016 tarihinde başladı ve şu ana kadar 700 kadına destek oluyor.

Türkiye Kilis’te Suriyeli Mülteci Kadınlarının Öğrenme, Korunması ve Güçlendirilmesi Projesi

about img

AlResala kurumu , farkındalığı artırmaya ve kadınlar arasında Okuma yazma bilmeme azaltmaya yönelik bir okuryazarlık projesi gerçekleştirmiştir. Proje 01/01/2016 tarihinde başladı ve şu ana kadar devam ediyor: Yararlanıcıların sayısı 1140 kadına ulaştı.

Türkiye Kilis’te Suriyeli mültecilerin kapasitesinin inşa edilmesi ve güçlendirilmesi projesi

about img

AlResala kurumu , Suriyeli mültecilerin kapasitesinin inşa etmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan bir dil eğitimi projesi (Türkçe, İngilizce ve Almanca) gerçekleştirmiştir . Proje 15/08/2016 tarihinde başladı ve şu ana kadar devam ediyor. Yararlanıcıların sayısı 885 kişiye ulaştı.

İslam Bilimleri için Lübnan Trablus Üniversitesi'nin şubesi açılışı

about img

Suriyeli mültecilere üniversite eğitimini destekleme projesi ile Trablus Üniversitesi "Şeriat Fakültesi" şubesi açıldı. Proje 01/10/2016 tarihinde başladı ve bugüne kadar devam ediyor. Yararlanıcıların sayısı 50 öğrenciye ulaştı .

Türkiye Kilis’te Suriyeli mülteciler için ılımlı Şeri akademik eğitimi teşvik eden projeler

about img

Bilim ve edebiyat dallarıyla birlikte Dünya lisesi Projesi ile, Suriyeli kızların ve erkek çocukların uluslararası kabul görmüş Afrika Üniversitesi tarafından sertifikalandırılmış lise sertifikasına erişimini geliştirmektedir. Proje 01/11/2016 tarihinde başlamış 31/11/2017 tarihine kadar olup, Yararlanıcıların sayısı 50 öğrenciye ulaşmıştır.