Sağlık ve Beslenme

En riskli ve ihtiyaç sahibi olanlara odaklanarak hayat kurtaran ve sürdürülebilir insan sağlığı desteği sağlamak için çalışıyoruz.

imdat ve Acil Durum Sistemleri Projesi - Suriye

about img

AResala kurumu (Özel Destek), İzaz şehrinde ve çevre bölgelerinde iki acil durum ünitesi kurmuştur. Proje 01/01/2013 tarihinde başladı ve bugüne kadar devam ediyor. Proje yaklaşık 2.400 aileye yarar sağlıyor.

Alresala kampında bir sağlık ocağı projesi - Suriye

about img

Alresala kurumu (özel destek) bölgede 01.01.2016 - 31.12.2016 tarihleri arasında halk genel sağlığı durumunu, özellikle üreme sağlığını iyileştirmek amacıyla Alresala kampında bir sağlık ocağı kurmuştu , Proje 1869 aileye yarar sağlıyor.

Alresala kampında ve kuzey kırsalında bir mobil tıbbi nokta projesi.

about img

Alresala kurumu (Özel Destek), Alresala kampında ve Halep'in Suriye-Türkiye sınırına yakın olan kuzey kırsalında 01/04/2016 - 01/10/2016 tarihleri arasında bölgedeki tıbbi ihtiyaçları karşılayacak bir tıbbi nokta oluşturdu. Proje yaklaşık 12.948 kişiye fayda sağlıyor .

El-Islahia Şehrinde Alresala sağlık ocağı Projesi

about img

Alresala kurumu (özel destek), halk sağlığı durumunu, özellikle de bölgedeki üreme sağlığını iyileştirmek için El-Islahia Şehrinde Alresala sağlık ocağı kurmuştur. Proje 01/08/2016 tarihinde başladı ve şu ana kadar devam ediyor. Proje günde yaklaşık 50 kişiye fayda sağlıyor .

Kalcıbrin Sağlık Merkezinin aktivasyonu- Suriye

about img

Alresala kurumu (Özel Destek) Halep'in kuzey kırsalındaki Kalcıbrin kasabasındaki Kalcıbrin Sağlık Merkezi'ni faaliyete geçirdi. Proje, yerel ve ülke içinde yerlerinden edilmiş kişileri genel tıbbi konsültasyonlar, aşılar, ilaçlar ve ilk yardım ile üreme sağlığı ve çocuk sağlığı hizmetlerini bu alanlarda uzman hekimler tarafından sağlamaktadır. Proje 07/03/2017 tarihinde başladı ve şu ana kadar devam ediyor. Proje günde yaklaşık 60 kişiye fayda sağlıyor .

“Çocuğun sağlığını ve psikolojik durumunu yönetme” başlıklı bir farkındalık kursu projesi,Kilis -Türkiye

about img

Alresala kurumu, Kilis İlinde örgütün ana merkezinde "Çocuğun sağlığını ve psikolojik durumunu yönetme" başlıklı bir bilinçlendirme kursu başlattı ve bu kurs mülteci kadınlara yöneliktir Suriye'deki savaş ve çatışmadan etkilenen çocukların durumunu iyileştirmeyi amaçlıyor. Kurs süresi, dersin teorik ve pratik yönleri dahil olmak üzere 400 saattir. Proje 31.01.2017 tarihinde başladı ve 31.07.2017 tarihine kadar. Projenin faydalanıcı sayısı yaklaşık 45 kursiyer .

Suriye'de -Alresala kampında, bir mobil tıp kliniği projesi

about img

Şam Elheyr Derneği ile işbirliği içinde, Halep ilinde Alresala kampında bir mobil tıp kliniği kurmuştur. Proje 26/04/2017 tarihinde başladı 26/04/2018 tarihine kadar,. Projenin yararlanıcı sayısı günde yaklaşık 65 kişidir.