WASH

En savunmasız gruplara sağlanan hayat kurtaran insancıl WASH hizmetleri - Tüm nüfus için su ve sanitasyon hizmetleri - Esnekliği ve geçim fırsatlarını arttırın ve insanların temel hizmetlere erişimini etkiledi.

Norveç Mülteci Konseyi ile ortaklaşa Alresala Kampının Rehabilitasyonu

about img

Norveç Mülteci Konseyi (NRC) ile işbirliği içinde, Alresalah kurumundaki su ve sanitasyon hizmetlerini rehabilite etti ve projeden 2.900 kişi 500 aileye fayda sağladı. 21 kitle banyo ve tuvaleti , 19 su içme tank her tankın kapasitesinin 6 metreküp ve tam kanalizasyon sisteminin kurulması ve çöplerin kamptan atılmas günde iki kez 3 metreküp , ek olarak Genel ve kişisel hijyen sepetleri dağıtımının 15/03/2016 itibaren 31/07/2016 tarihine kadar.

Alresala Kampına içme suyu temini projesi:

about img

Al-Resala, kamptaki iki kuyuyu rehabilite ederek içme suyu kampı temini projesini uygulamak için Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi'nde (OCHA) Bağışlar Departmanı ile bir ortaklık anlaşması imzaladı ve İki kuyu için iki dalgıç su pompasının montajı, pompaların işletilmesi için iki jeneratörün kurulması, iki jeneratör için iki metal odasının kurulması, iki kuyudan kampa su pompalanması için bir Boru ve bağlantıların şebekesinin kurulması ve Ve kampta altı betonarme su tankı kurulması,Her tankın kapasitesi (90) m3 , Klor ile su arıtma uygulaması ile Ve mikrop testlerine ek olarak suda kalan serbest klorun incelenmesini yapmak. Proje, 01/11/2016 itibaren 30/04/2017 tarihine kadar, 10.433 kişi 1869 aileye fayda sağlamıştır.

Kınavi kampına içme suyu temini projesi

about img

Alresala kurumu şu anda Kınavi kampına tanker ile içme suyu sağlıyor.Proje 213 aileye 1150 kişiye fayda sağlıyor ve bugüne kadar devam ediyor.

Birleşmiş Milletler tarafından finanse edilen Alresala kamplarının rehabilitasyonu

about img

Al-Resala kurumu , AlResala Kamplarının Rehabilitasyonu için Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Fonu ile ortaklık anlaşması imzaladı 15/05/2017 itibaren 14/11/2017 tarihine kadar , Proje merkezi , kuzey İzaz’ın kırsalı bölgelerindeki AlResala kampında ve Halep kırsalında Kınavi kampında yer almaktadır. Projenin özeti 13 yeni banyo ünitesi ve tuvalet inşaatı ve 20 adet banyo ve tuvaletin rehabilitasyonu , Yağmur drenaj kanallarının inşaatı, eski betonarme odalardan ve kanalizasyon çukurundan drenaj borularının yapımı ve rehabilitasyonu , Ve kamyonlarla çöp toplama (günde iki kez 6m3), Sağlık hizmetlerinin sağlanması ve dağıtımı, yerinden edilmiş konseyine eğitim sağlanması, tuvalet ile eski ve yeni banyo ünitelerinin temizlenmesi, kanalizasyon tanklarının boşaltılması ve Elkınavi kampında sabit tuvalet yapımı. Toplam yararlanıcı sayısı 12274 kişi.

Al-Resala kampındaki hijyen malzemeleri Word Vision organizasyonundan finanse edilmesi yoluyla dağılımı

about img

Al-Resala kampındaki yeni yerinden edilmiş kişiler için hijyen malzemelerinin dağıtımının için El-Resala kurumu ve Word Vision organizasyonu ile bir ortaklık anlaşması imzaladı 15/05/2017 tarihinde başladı 30/05/2017 tarihine kadar , yeni yerinden edilmiş kişilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için , Kuzey Halep'teki Azaz bölgesinde kampa yeni gelenler için 250 hijyen seti ve 500 su kutusu ve 12500 yeni filigran dağıtımı açısından, yararlanıcı sayısı 1237 kişiye ulaştı.